×
×

Üyelik Ve Satış Sözleşmesi

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Hostazor AŞ. (Hostazor olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında Hostazor'a ait olan http://www.Hostazor.com.tr internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Hostazor'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.


2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üyelik kaydı  sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır. Hostazor bu bilgileri resmi kurumların talepleri doğrultusunda ilgili kurumlara iletmekle sorumludur. 

 

3- Sorumluluklar


3.1.1: Hostazor, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Hostazor ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir. Müşterilerimiz kayıt olurken doğru ve teyit edilebilir veriler ile kayıt olmak zorunluluğundadır. Aksi durumlarda hizmet tek taraflı olarak iptal edilir. Destek sistemimiz, yalnızca başlangıç seviyesinde ve firmamız tarafından kaynaklanan sorunlar için ücretsiz destek sağlamaktadır. Başlangıç seviyesini aşan teknik destek talepleri, müşteri bazlı kaynaklanan sorunlar ve ilk siparişten 48 saat sonrası için taşıma işlemleri gibi durumlarda Hostazor'un özel olarak oluşturduğu teknik destek taleplerini sunar ve müşterinin tercihine göre destek vermeye devam eder. Yedekleme sistemi, müşterilerimizin sorumluluğunda olup, her hosting ürünü için ücretsiz sunulan yedekleme sistemi ürünü kullanıldığı ve kullanılmaya devam edildiği sürece Hostazor sorumluluğundadır. Ücretsiz olarak sunulan otomatik yedekleme sisteminin aktivasyonu için müşteri mutlaka Hostazor ile iletişime geçmelidir.

3.1.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Hostazor tarafından bildirilecektir. Özel teklif olarak sunulan fiyatlandırmalar sözleşmeden cayma durumunda standart birim fiyat üzerinden hesaplanarak, iade talebi durumlarında gerekli iade bu fiyatlandırma üzerinden sağlanmaktadır.

3.1.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Hostazor, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-eposta kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.1.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Hostazor tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Hostazor tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. 

3.1.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.1.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.1.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-eposta hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Hostazor'a herhangi bir kusur iletilemez. 

3.2.7 Hostazor sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz.Hostazor kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Hostazor'un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Hostazor hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.1.8: Hostazor, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, eposta ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir.Hostazor müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Hostazor hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan sorumlu değildir. Hostazor düzenli olarak yaptığı yedeklemelerde, eposta hesaplarını yedeklemekte olup, bu eposta hesaplarının içerisindeki "mesajları" 3 ayda 1 kez yedeklemektedir. Haftalık yapılan yedeklemelerde, eposta mesajları, yedekleme dışında tutulmaktadır. Bu mesajların düzenli olarak pop3 destekli (outlook v.b.) bir yazılım ile müşteri tarafından yedeklenmesi önerilmektedir. Bu Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.1.9: Hostazor, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Kampanya ve promosyon dahilinde alınan alan adları, bir sonraki ödeme dönemi geçtikten sonra transfer edilebilecektir.Hostazor bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.Ayrıca kampanya dönemlerinde ürünlerin mevcut hediyeleri kampanyaya dahil edilmemektedir. Ayrıca firmamız bayisi olduğu domain firmalarına domainlerin transferini gerçekleştirmeme hakkını bünyesinde barındırır. Bayisi olduğumuz domain firmalarına transfer için hizmet sona erme tarihinden 7 gün önce başvurabilirsiniz.

3.2.0:Hostazor, sunucularda aşırı eposta birikmesini önlemek amacı ile 3 ayda bir eposta temizliği yapmaktadır. Bu nedenle 3 aydan daha eski epostalarınız sunucularımızdan otomatik olarak silinmektedir. Önemli epostalarınızı outlook v.b. yazılımlar ile yedeklemeniz tavsiye edilmektedir.

3.2.1: Aksi belirtilmediği sürece, tüm hosting paketlerimizde, alan adı bazlı günlük 200 eposta gönderim limiti bulunmaktadır. 24 saat içerisinde, 200 adetten fazla eposta gönderen hesapların eposta akışı durdurulmaktadır.

3.2.2: Hostazor, sunucularda aşırı eposta birikimini önlemek amacı ile, 1 eposta kutusunda 1000 adetten fazla mesaj biriktiğinde, 3 aydan eski mesajları otomatik olarak silmeye başlayacaktır.

3.2.3: Hostazor tüm Hosting ve E-Mail paketlerini paketlere özel limitler ile limitlendirmektedir. Limit aşımı yapan hesapları durdurma hakkını saklı tutar.

3.2.4:Hostazor tüm paylaşımlı hosting paketlerinde "php mail()" fonksiyonu, izinsiz (Spam) mail gönderimlerini engellemek için kapalı tutmaktadır. PHP tabanlı mail gönderimleri sadece SMTP bağlantısı kurularak yapılabilmektedir. Ek olarak paylaşımlı hosting ürünlerimizde 1.5 mb üzeri sayfa boyutu olan siteler için performans taahhütü söz konusu değildir. İlgili sitelerin CDN ile barındırılması ya da paylaşımsız ürünlerimizi tercih etmesi gerekmektedir. 1.5 MB'dan yüksek bir sayfa boyutu bulunan sitelerde performans ve hizmet taahhütü paylaşımlı hosting ürünlerimiz için kapsam dışıdır. 

3.2.5: Firmamızın hostazor.com.tr internet sitesi , mail adresleri , hostazor.com.tr skype adresi ve site üzerinde bulunan canlı destek sistemi dışında herhangi bir platformdan destek vermeme hakkını kendinde bulundurduğu gibi , firmamızın müşterileride farklı platformlar üzerinden destek alamayacaklardır. Destek ihtiyacı olan müşterilerimizin firmamızın belirttiği gibi iletişim kanallarını kullanarak destek alabilecekleri , aksi durumlarda destek alamayacakları önemle belirtilir.

3.2.6 : İki fatura dönemi boyunca ödenmeyen hizmet bedeli karşılığında hizmet kapatılır , ilgili müşterinin firmamız üzerinden alışveriş yapması yasaklanır.

3.2.6.1 : Hostazor, fatura son ödeme tarihinden 7 gün sonra hizmeti tamamen silmek ile yetkilidir. Fatura vade süresi dahilinde iletişime geçilmemesi durumunda ilgili müşteri silme işlemini kabul etmiş sayılmaktadır.


3.2.7 : Ücretsiz taşıma hizmeti yalnızca 20 GB'dan az veriler için, cPanel ve Plesk yönetim panellerinde geçerlidir. Ayrıca taşıma işlemi, ilk sipariş sürecinin ardından 48 saatlik süreci kapsar. Hizmet ile ilgili sonraki taşıma talepleri birim fiyatına göre ücretlendirilir. Ayrıca sunucularımız üzerinden dosya yükleme ve indirme işlemleri gibi depolama işlemleri yapılamaz. Yapıldığı takdirde hizmet tamamen sonlandırılır , dosyalar yedeklenmeksizin silinir.


3.2.8 Firmamız üzerinden bayii hosting ve sunucu alarak web hosting , vps vds satışı yapan müşterilerimiz ile ilgili , vermiş oldukları hizmete istinaden sunucuları üzerinde veyahut bayii hosting hizmetleri üzerinde yapılan tüm işlemlerden bizzat müşterilerimiz sorumludur. İlgili satış ve dağıtım hizmetleri için , TİB onaylı yer sağlayıcı belgesi bulundurma şartı mevcuttur. Yer sağlayıcı belgesi olmadan hosting ve barındırma sağlayan müşterilerimiz , sunucu üzerinden yapılan tüm işlemlerden sorumluluğunu kabul eder ve müşteri sözleşmesi şartlarınca bu konunun bizzat kendi kontrolünde olduğunu yapılacak işlemlerden sorumlu olduğunu beyan eder. 

 

3.2.9 : Hostazor sunucularını kötü amaçla kullanan müşterileri ile ticaretini kesme , ve birdaha hizmet vermeme hakkını bünyesinde saklı tutar. Sunucuların ve hizmetlerin kötü amaçlı kullanılması ile ilgili sözleşme maddesine istinaden hesaplar sonlandırılır , ilgili müşterinin firma ile ilişiği kesilir.

4- Süre


4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Hostazor'e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır. )

5- Ücret


5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: Hostazor önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde her yıl Kasım ve Aralık döneminde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir. Diğer para birimleri içinde o zaman dilimine uygun kur oranları esas alınmaktadır.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Hostazor'e elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Hostazor kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6:Hostazor, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7 : Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) ve web hosting hizmetlerinde geri ödeme yapılmaz.

6- Askıya alınma


6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Hostazor, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, eposta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına eposta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve eposta hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Tüm sunucularımız üzerinde barındırılan site başına en fazla CPU ( İşlemci ) ve RAM ( Bellek ) kullanım oranı paketlere göre belirlenmiştir. Paketler dahilinde kullanım gerçekleşir. Paket limitleri ihlal edilirse hesap askıya alınacaktır.

6.4 Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult,Bahis,Film ve MP3 içeriği dahildir. Sunucularımız özel izin olmadığı sürece dosya depolama ve indirme - yükleme işlemleri için uygun değildir. Depolama alanı olarak kullanım gibi durumlarda otomasyon sistemi tarafından tespit edilen dosyalar otomatik olarak silinmektedir. Barındırılması dahilinde yedek sağlanmaksızın verileri sunucularımız üzerinden temizlenecektir. Sponsor hostingler reklam ya da sponsor linki yayınlamak zorundadırlar. Aksi takdirde hizmetleri durdurulur. Ayrıca DNS adresi değiştirilen sponsor hosting hesaplarıda silinerek sonlandırılır. Çekiliş ile kazanılan ürünler 30 gün içersinde teslim edilir. İlgili ürünlerin kullanım amacı sözleşmemize uygun olmak zorundadır. Promosyon ürünleri için kazanan talihliler ile 30 gün içinde iletişim kurulur ve baskı süreci ardından ürünleri belirttikleri adrese iletilir.

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

6.6 Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır.

7- Fesih


7.1 : Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Hostazor hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bütün ürünlerimizde iptal süreci, yalnızca sistem üzerinden giriş yapılarak ürün seçenekleri üzerinde yer alan iptal talebi sistemi üzerinden yapılan talepler ile sağlanmaktadır.

7.2 : Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Ayrıca Müşterilerimiz firmamız hakkında 3. kişilerle bilgi paylaşımı , karalama hakaret gibi durumlarda firmamız ile ilişiğinin kesilip sözleşmesinin fesih edilebileceği gibi yaptırımların uygulanabileceğini taahhüt eder. Firmamız üzerinde yapılan, yazışma, konuşma ve herhangi bir iletişim farklı platformlarda paylaşılamayacağı gibi, kanıt olarak kullanılamaz.

7.3 : Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4 : Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

8- İletişim ve bilgi adresleri


8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Hostazor sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine ve telefon numarasına mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi, güncelleme, duyuru gibi içerikler gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi


9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 4 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Hostazor kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Hostazor'un dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Hostazor'un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10 - Diğer Detaylar

10.1: Hizmetlerimiz üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Yasalarını ihlal edecek işlemler yapılması , warez ,adult , spam , shipping gibi yasa dışı işlemlerin yapılması ve ayrıca sosyal medya takipçi uygulamaları ve spam mail uygulamalarının paylaşımlı hosting hizmetinde barındırılması yasaktır. Bu işlemlerin yapılması halinde hizmetler sonlandırılır ve İlgili müşteriye hizmet verilemez. Bu konuda firmamızın yedek sorumluluğu bulunmamaktadır.

10.2: İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamındaHostazor'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir).Hostazor gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.Ayrıca Hosting hizmeti bulunan ve kampanya öncesinde iptal talebi yollayan müşteriler kampanyadan 1 ay boyunca yararlanamaz.

10.3: Hostazor Bayisi olan firmalara yazılımsal ve müşteri desteği vermemekle birlikte , kullanılan hizmetler (domain bayi hosting sms sistemi vds vps) üzerinden destek sağlar. Müşterilerimiz alacakları bildirimleri sözleşmemiz şartlarında kabul eder. Hostazor Sms - Mail - Çağrı gibi destek sistemleri ile kampanyalarını ve duyurularını müşterilerine duyurma hakkını sözleşme onayı ile saklı tutar. Hostazor, müşteriler tarafından doğan tüm teknik sorunlar için özel destek paketi ile çözüm sunar.

10.4: Hostazor Üye olma şartlarını kabul eden herkes bu sözleşmeyide kabul etmiş sayılır. Hostazor , elektronik ileti gönderme ve bilgilendirme iletileri yollama hakkına sahiptir. İleti almamak için yetkililerle iletişime geçmeniz gerekir.

10.5: Hizmetlerimizde 30 gün para iadesi mevcuttur. İadeler 30 iş günü içersinde tamamlanmaktadır ,sunucu ürünlerinde, Domainde ve Hosting Hizmetlerinde Para iadesi yoktur. Herhangi bir mağduriyet ile ilgili para iadesi gibi durumlarda insiyatif Hostazor İnternet Ve Bilişim Teknolojilerine aittir. Ayrıca seo hizmetinde vaad edilen hizmet sunulmazsa kesintisiz iade seçeneği mevcuttur.

10.6: Hosting Hizmetlerinde ve Sunucu servislerinde , donanıma ve yazılıma zarar verecek exploit ve virüs tarzı zararlıların bulundurulması yada yüklenmesi yasaktır , kural ihlali durumunda hizmet yedek vermeden sonlandırılır.

10.7: Hizmetlerimizde yedekleme sorumluluğu müşterilerimize aittir. Olası veri kaybından Hostazor sorumlu tutulamayacağı gibi , her müşterimiz hizmet alırken haftalık - aylık - yıllık yedekleme yapacağını taahhüt eder.

10.8: Aylık Ürün alımlarında hosting hizmetinde taşıma yapılmamaktadır.

10.9:Sunucu - VPS - VDS - Hosting Alan Adı Hizmetlerinde GERİ İADE YAPILMAMAKTADIR

10.10: Hosting Hesaplarında exploit bulundurmak dosya upload download yapmak yasaktır. Sözleşmeye uyulmadığı takdirde hizmet sonlandırılıp dosyalar kalıcı olarak silinir.

10.11: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Kayseri Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Bu sözleşmeyi kabul eden müşterilerimiz aynı zamanda Gizlilik Sözleşmesi'ni de kabul etmiş sayılacaktır.

 

English Version